Доктор філології Алла Швець з Академії Наук України з лекцією про жіночий рух у нашій школі

“Мала щасливу нагоду провести уроки для українських дітей у школі українознавства Нова Хвилька у Брукліні. Ці зустрічі до глибини торкнулися серця, бо бачила, як школярі з цікавістю вивчають українознавчі дисципліни, як з гордістю розповідають про наше минуле, видатних українок і українців. Навчаючись, ці щирі і допитливі діти живуть Україною. І це неймовірно зворушує”, – написала на своїй сторінці на ФБ гостя нашої школи пані Алла Швець – доктор філології, заступниця директора з наукових досліджень Інституту імені Івана Франка НАН України, членкиня Української асоціації дослідників жіночої історії та заступниця голови Всеукраїнської спілки жінок!
Пані Алла перебуває у США на запрошення Союзу Українок Америки і завітала до нашої школи разом з ЛІдією-Марією Слиж, головою 64 відділу Союзу Українок Америки. Щиро дякуємо пані Марії за таку чудову нагоду послухати лекцію про жінок, які творили історію.
Лекція для учнів 6- 11 класів на тему «Сила незламних: відомі українки в історії», – була дуже цікавою, – ділилися враженнями старшокласники.
Нам також приємно читати відгук п. Алли, яка щойно приїхала з України, про нашу школу, як осередок української освіти у діаспорі.
”Нова хвилька” — це класична суботня школа українознавства в США з особливою увагою до вивчення української мови, літератури, культури, історії, географії.
Дякую директорці Мирославі Роздольській, педагогам «Нової хвильки», голові 64 відділу Союзу Українок Америки Лідії Марії Слиж за організацію зустрічі, за важливу працю у вихованні нового покоління українців. Велика вдячність батькам, які розуміють роль такої українознавчої школи у тому, щоби діти не втрачали зв’язок із рідною культурою, мовою та історією. Бо Україна живе всюди.
З власного досвіду проведених уроків та розмов із колегами я ще раз переконалася, як важливо, щоб історія українського жіночого руху стала частиною курсу історії України. Щоб імена Наталії Кобринської, Олени Пчілки, Софії Русової, Олени Степанів та інших великих українок звучали на уроках та були у шкільних підручниках.
Захід відбувся в рамках проєкту «Тепло сердець несім через кордони» за підтримки Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund”.