Про Нову Укр. Хвилю (засновник)

1928396_615251175256406_4659357394000090925_n-copy

Всеамериканська громадська Організація  «Нова Українська Хвиля»  – національно-патріотична і освітньо-культурна громадська організація, створена на основі спільності інтересів насамперед вихідців з України останньої еміґраційної четвертої хвилі.

Організація сприяє відродженню духу національної єдності, збереженню українських звичаїв і традицій, утвердженню української національної ідеї, захисту політичних, культурних та історичних здобутків українського народу.

“Нова Украіїнська Хвиля” заявила про себе, як об’єднання громадських організацій четверої хвилі еміграції у США десять років тому. Трішки історії про те, як усе починалося і про нас сьогодні.

У червні 2006 року вперше зібрались громадські активісти з різних штатів на круглий стіл: “Четверта Хвиля. Проблеми. Перспективи розвитку”. Зустріч відбулася у Стемфорді, КТ у культурному релігійному центрі Стемфордської Єпархії. У гарячих дискусіях взяли участь понад 50 учасників крулого столу. — Нам пора створити свою організацію, зі своїми завданнями і цілями, – стверджували одні. — Ні, є багато старих організацій, треба вливатись до них, – були переконані інші. У суперечках народжується істина, і вона була в тому, що нам потрібно таки згуртуватись, щоб мати свій голос у громаді і підсилювати її своєю зорганізованою діяльністю. Був створений організаційний комітет, і мені, як ініціаторові цього задуму доручили його очолити.

Треба сказати, що грунт не такий вже й був сприятливий для подальших кроків на створення організації. Ширились чутки, що ми чийсь проект, і зовсім не проукраїнський, що він (цей проект) спрямований на розкол громади і т.п.

Але для добрих справ Бог завжди посилає на допомогу людей, з якими усілякі перешкоди міліють. Так через кілька місяців після того круглого столу мені, як журналісту, випала нагода супроводжувати Блаженнішого Патріарха Гузара у поїздці до вірних УГКЦ на Флориді, і я поділилася своїми думками і своїми сумнівами щодо створення організації новоприбулих.

Мудрість виявляється завжди простою і розсудливою. — Чому “третя хвиля” еміграції, коли приїхали по війні творили свої організації, хоч було достатньо уже створених їх попередниками, – роздумував вголос Патріарх. – Тому що вони були інші, і потреби мали інші, як тепер і “четверта хвиля”. Ця підтримка на дусі і благословення Блаженнішого додали сил.

Презентацію вирішили зробити у Генеральному Консульстві України. Чому? Тому, що це територія України, а ми у більшості своїй, її громадяни, найперше гуртувались для того, щоб бути корисними їй. Ми старались це робити протягом усіх цих років.

Ми були і є голосом своїх співвітчизників у своїх зверненнях до Президентів, до громадянського суспільства. На нашому рахунку організація і участь у Міжнародних конференціях, акції протесту проти режиму Януковича у Нью- Йорку та Вашингтоні, співпраця з Конгресменами та Сенаторами, участь в Українських днях у Конгресі США та парламентських слуханнях з питань трудової еміграції у Верховній Раді України.

У 2010 році ВГО “Нова Українська Хвиля” представила свої два проекти до Верховної Ради та до МЗС. Один з них стосується Змін і доповнень до Закону про вибори (в частині кореспонденського голосування) з тим, щоб кожен громадянин України де б він не знаходився міг сповнити свій громадянський обов’язок. Інший законопроект про пенсійне забезпечення для тих, хто заробив пенсію у США і має намір повернутися в Україну.

З 2011року ВГО “Нова Українська Хвиля” є членом Українського Конгресового Комітету Америки, а голова організації – членом Екзекутиви УККА з 2012 року.

Починаючи з 2013 року ми зосередила свою діяльність на допомозі Майдану Революції Гідності, а згодом – захисникам Вітчизни у війні з московським окупантом, родинам загиблих та раненим, а також у поширенні інформації про України у США.

Тільки від нашої не такої вже й великої громадської організації відісланоз усіх осередків в Україну допомоги майже на $100, 00 . Ми надсилали теплі речі, безпілотники, тепловізори інші технічні речі захисту, подарунки для дітей на Миколая, батьки яких захищають цілісність і суверенітет України у війні з московським окупантом.

У тому ж 2015 р. “Нова Українська Хвиля” презентувала концертну програму «Українська елегія», у Науковому Товаристві ім. Т. Шевченка (Нью-Йорк); в UCONN (Університет Коннектікуту, Стамфорд); в Українському Освітньо-Культурному Центрі (Філадельфія, ПА); у Римо-католицькіј церкві «Our Lady of Refuge». Були представлені камерно- вокальні твори у виконанні заслуженої артистки України Тамари Ходакової, та молодої обдарованої піаністки-композиторки Ганни Гусєвої, а також – відео-презентація опери-реквієму «Йов» Романа Григоріва та Іллі Разумейка. А завершальний концерт туру «Украіїнська Елегія – 2015» відбувся у залі бібліотеки знаменитого Лінкольн Центру в Нью-Йорку.

Члени “Нової Укр. Хвилі” та наші прихильники у Нью Йорку взяли під опіку родину військовослужбовця Віктора Спориша із села Новиця Калуського району, Ів. Франківської обл. Сам Віктор відвоювавши понад 1,5 року помер на другий день після повернення із фронту на власному подвір’ї. Залишилось двоє дітей, дружина і недобудована хата без вікон, дверей. Завдяки допомозі Нової Хвилі Нью Йорку, Статен Айленду хата добудована. Встановлено вікна, двері, підлоги.

У 20016 році члени організації, наші осередки у Пасейку, Н.Дж., Філадельфії, ПА, Пітсбургу, ПА, Нью Йорк, НУ активно співпрацювали, приймаючи дітей воїнів АТО і волонтерів з Івано-Франківська, які приїхали на запрошення “Нової Української Хвилі” на двотижневу програму. Вони мали цікаві екскурсії у столиці світу, Нью- Йорку, проживали в українських родинах на Статен Айленді. У програмі були також подорожі до Вашингтону, Філадельфії Стемфорду, KT.

Найбільшим здобутком 2016 року є відкриття школи українознавства у Брукліні, Нью Йорк, у якій навчається 80 учнів.

Більше про нас на сайті: newwave4.org