Про школу у 2022-2023 навчальному році

З кожним роком кількість українців у Брукліні зростає. Засновник школи громадська організація «Нова Українська хвиля» намагагається знайти шляхи створення Українського освітньо-культурного центру зі своїм приміщенням у Брукліні. 

Суботня школа «Нова хвилька», яка начислювала у минулому навчальному році понад 250 учнів знаходилася на двох локаціях  — на Брайтоні і на Бенсонгерст. Довкола школи формується і гутрується українська громада Брукліна.

Протягом навчального року, у школі відбувались цікаві зустрічі -спілкування з дипломатами, письменниками, співаками, воїнами-захисниками, які приїжджають на реабілітацію, а також представниками місцевої влади.

 Різдвяну програму учнів молодших класів у День зустрічі святого Миколая збагатила своєю участю народна артистка України Марія Бурмака. Свято стало незабутнім для дітей і дорослих. Багато пісень Марії Бурмаки діти знали і разом з нею виконували їх.

Того ж дня гостями школи були також воїни, які приїхали на лікування — Василь Левченко, боєць легіону Айдар та Анатолій Кирда, доброволець. На слова подяки, які усім хотілось передати цим мужнім воїнам, Анатолій відповів, що для нього і його побратимів немає більшої честі  як захищати свою Батьківщину. Пожертви $5,000 , які зібрали тоді батьки та учні-старшокласники  — то найменша, але щира подяка за їх відданість Батьківщині. Наступного дня у приміщенні школи відбувся ще один благодійний концерт Марічки Бурмаки і Тараса Чубая для Revived Soldiers Ukraine, співучаниками якого також були учні, батьки та вчителі школи.

Зворушливою була зустріч учнів старших класів і з українськими воїнами, Віктором Кобцем родом з Кіровоградщини, йому 25 років, та Олексієм Мачакрою, родом з Маріуполя. Обидва отримали поранення при визволені Херсона Саме для них та їх побратимів Миколи Зарицького із Сум, Романа Лося та Максима Кривоноса учнівський Вертеп під керівнивтвом вчительки української мови і літератури Зоряни Матійчик та  разом з народним артистом України Остапом Стахівим своєю колядою у церквах та громадських місцях зібрали $5,000.  Цю збірку учні самі мали нагоду вручити воїнам. Усі ці молоді поранені хлопці приїхали на запрошення громадської організації KindDeeds і зокрема її очільника та організатора програми реабілітації Олександра Рубцова. 

Волонтерська участь учнів старшокласників у підтримці захисників України – дуже важлива частина шкільної програми патріотичного виховання учнівської молоді, плекання почуття єдності з Україною, особливо у цей героїчний час боротьби за свою незалежність і суверинітет у війні з московськими окупантами.

Частими гостями школи є депутат до штату від #47 округу Брукліна Вільям Колтон зі своїми помічниками та депутат до міської Ради Нью Йорку від цієї ж околиці Арі Каган, Вони приємно вражені школою, Старшокласники не пропускають можливості задати запитання про те, чому в щоденних американських школах ознайомлення з програмами та тести для новоприбулих відбувається російською і англійською, а не українською і англійською, висловлюють побажання серед інших іноземних мов у включити у програми на вибір для студентів і українську.

.