Вшанування Героїв Небесної Сотні
У суботу, 17 лютого у школі українознавства «Нова хвилька» відбудеться загально-шкільний та громад
Вшанування Героїв Небесної Сотні та борців за Незалежність України. У ці дні лютого, коли Україна відзначає 10-ти річчя Революції Гідності та 10-ту річницю вторгнення московії на наші землі, важливо пригадати, як починалась наша новітня історія боротьби за Незалежність.
Вшанування Героїв Небесної Сотні та борців за Незалежність України, яке відбулося у школі «Нова хвилька» 17 лютого розпочалось гімном України у виконанні всієї школи.
Директорка школи Мирослава Роздольська, яка виступила з коротким вступним словом, попросила вшанувати Героїв хвилиною мовчання.
Школярі та всі присутні з хвилюванням переглянули документальний сюжет з фільму «Майдан – шість літер Свободи» – розповідь матері Романа Гурика, одного з наймолодших Героїв Небесної Сотні. Учні молодших класів принесли вирізнаих з паперу Ангелів і прикріпили на полотно на сцені в пам’ять про тих, хто молиться за нас нині з Небес.
Шість учнів старших класів зачитали листи-спогади своїх ровесників про перші дні московської окупації: як вони покидили свої рідні міста на півдні України, якими вони побачили тих, кого називали «рускімі братьями», а також про віру в нашу Перемогу, про надію повернутись якнайскоріше до рідних домівок.
Ведуча програми п. Зоряна Матійчик запросила до слова вчительку 4-класу п. Ірину Коломієць, яка протягом цих страшних років війни не раз побувала на своїй рідній Сумщині і також була свідком того що принесли на нашу землю “рускіє асвабодітелі”. Місяць тому п. Ірина їздила на похорон рідного брата її чоловіка, який загинув на Донечині. Хвилюючою була її розповідь і про зустріч зі своїм колишнім учнем, а тепер воїном ЗСУ.
Учні 4-5 класів перед сценою та багато дітей у залі запалили свічечки пам’яті.
Та разом виконали наш духовний гімн: «Боже Великий, Єдиний».
Серед гостей школи був запрошений воїн ЗСУ Василь Рибчинський, який тепер перебуває на реабілітації, з дружиною Лесею. Етнічний білорус, він служив в полку Кастучя Калиновського інтернаціонального легіону ГУР. На запитання учнів, чому він білорус пішов захищати Україну, він відповів, що захищав домівку своїх дітей і що без вільної України не буде незалежної Білорусії.
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2024/03/431120312_7424837394204102_6046180492753794977_n.jpg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2024/03/431170261_7424837120870796_7965646094296257782_n.jpg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2024/03/431194360_7424836220870886_113711278842780677_n.jpg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2024/03/431198441_7424836337537541_7206138570904552519_n.jpg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2024/03/431429324_7424836834204158_1740585429379554686_n-1.jpg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2024/03/431467938_7424837557537419_3559224213261959472_n.jpg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2024/03/431561603_7424836934204148_6671413103129715968_n.jpg)