Літопис

 

«Нова Хвилька» – школа – світличка у Брукліні, НЙ

 

Понад шістесять діток стали учнями суботньої новоствореної школи світлички, «Нова Хвилька» що гостинно відкрила свої двері на 13 Е вулиці поміж Авеню О і П у Брукліні.

Найбільше школяриків батьки записали у початкові класи та до світлички. Чимало з них, особливо ті, що від 3-ох до 8-ми років, народились вже тут, в Америці, та досить добре розмовляють українською і з цікавістю почали навчатись читати, писати, збагачувати запас слів на уроках розвитку мовлення. Найменші – пізнають красу і багатство слова в ігровий формі, мають заняття з музики, хореографії, малюють, ліплять, констроюють.

Українська громада у Брукліні зростає з кожним роком. На жаль, багато батьків віддають своїх дітей у щоденні російськомовні дитячі садочки, яких тут дуже багато, українських дошкільних закладів тут зовсім не було. «Нова Хвилька» – перша ластівка на цьому не сіяному полі. Тож, чимало українських родин з радістю сприйняли відкриття нашої суботньої школи-світлички і допомагають у її розвитку.

Засновником школи є Всеамериканське громадське обєднання «Нова Українська Хвиля». З перших днів ми є в системі українського шкільництва, що при Українському Конгресовому Комитеті Америки. Старші учні, окрім мови вивчають українську літературу, історію, географію та культуру України. З дітьми працюють досвідчені педагоги. До послуг маємо добре обладнані класні кімнати, які надає в оренду адміністрація католицької церкви св. Брендона. Тут діє також місійна парафія Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Ще на всі класи заповнені, тож запрошуємо батьків: приходьте, записуйте своїх дітей. Разом збережемо їх для свого роду і народу.

Мирослава Роздольська,

Директор школи