90–ліття памʼяті жертв Голодомору–геноциду 1932-1933 рр.
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2023/11/image_50452993-2-300x200.jpg)
Учні 7–11 класів нашої школи українознавства “Нова хвилька” разом зі своїми класними керівниками Зоряною Матійчик, Юлією Ткачук, Юлією Кузьмін та заступником директора школи, вчителькою історії Ольгою Гриник взяли участь у скорботній ході пам’яті жертв Голодомору–геноциду 1932-1933 років.
Колона з українськими прапорами плакатами, які нагадували про страшну трагедію вчинену сталінським комуністичним режимом 90 років тому, пройшла від Української Католицької церкви святого Юра, що на нижньому Мангеттені на Е 7 Street по 3th Avenue дo Saint Patrick Church – найбільшого римо-католицького собору у Нью Йорку, що на 50 Street у Верхньому Мангеттені.
Церемонія пам’яті невинно страчених дітей, чоловіків, жінок України, які жили, ростили хліб на благодатній землі розпочалася з пронизливих звуків реквієму у виконанні хору “Думка” під керівництвом Василя Гречинського. Діти – учні нашої та інших українських шкіл Нью Йорка несли колоски, як символ життя, яке було вкрадене у мільйонів українців, за те, що вони хотіли бути господарями на своїй Богом даній землі.
Молебінь відслужили очільники Українських Церков в Америці Митрополит Борис Гудзяк і Митрополит Антоній та священики двох Українських Церков – Православної та Католицької.
Зі словом до присутніх звернулися Посол України до США Оксана Маркарова, Представник України до ООН Сергій Кислиця, очільник демократичної більшості у Конгресі США Чак Шумер.
У 90–ліття цієї жахливої трагедії ми нагадуємо світові, що геноцид криваво ненажерливих московських окупантів проти українського народу продовжує сьогодні путінська Росія, яка боїться вільних людей, а тому намагається вбити знищити нашу ідентичнісь, нашу державність. Але зло, яким би воно страшним не було, воно приречене.
Україна є і буде, –наголошували промовці, – бо за нами правда. З нами весь світ Добра і з Нами Бог!
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2023/11/image_50459649-1024x768.jpg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2023/11/image_50729985-1024x768.jpg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2023/11/image_50431745-1024x768.jpg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2023/11/thumbnail-3-1024x768.jpeg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2023/11/image_50436353-1024x768.jpg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2023/11/image_50755585-1024x768.jpg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2023/11/image_50452993-1-1024x768.jpg)
![](https://newwaveschool.org/wp-content/uploads/2023/11/image_50743553-1024x768.jpg)